Yazan: @PaCaMaN
• Pazartesi, Aralık 01, 2008

bt egitim basamak1  Fare (Mouse) Kullanımı / İki Flash OyunBilgisayarımızı açtıktan sonra programları çalıştırmak, düzenlemeler yapmak ve yaptığımız düzenlemelere göre kayıt işlemlerimizi gerçekleştirmek için klavyemizi kullanabiliyoruz.

Ancak bazı işlemlerimizi fare (mouse) yardımıyla daha pratik ve çabuk bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Örneğin tam ekran çalıştığımız kelime işlemci programını tek bir fare tuşuyla küçültüp “Başlangıç Menüsü”nden çizim programımızı açabilir, yine fare yardımıyla resimler çizebilir ve istersek her iki program arasında kolayca geçiş yapabiliriz.

Zaten bu işlemleri ilerki derslerimizde ayrıntılı göreceğiz ancak şimdi fareyi yönlendirmek ve tuşlarını daha etkili kullanabilmek için aşağıda 2 tane flash oyunumuz var. Bir tanesi “Odamı Tasarlıyorum“…

 

* Yukardaki oyunda tek yapmanız gereken; butonlara farenin sol tuşuyla tıklayarak odanızı oluşturmanız. Her bir butona tekrar tekrar basarak değişik eşyalar görebilirsiniz. Baştan başlamak için sağ taraftaki “Reset” butonunu kullanabilirsiniz.

** Bir sonraki oyunumuz için sonraki sayfaya geçiş yapabilirsiniz…

Sayfa: 1 2
Both comments and pings are currently closed.


Comments are closed.