Yazan: @Yazar
• Salı, Mart 03, 2009

teknoloji haberleri  İnternete yüzde 10 indirim

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Mart ayı faturalarından başlayarak, Özel İletişim Vergisindeki (ÖİV) yüzde 10′luk düşüşü abonelerin faturalarına yansıttıklarını bildirdi.

Yılmaz, gazetecilerle bir araya geldiği sohbet toplantısında, ÖİV’nin internette yüzde 15′ten yüzde 5′e düşürüldüğünü hatırlatarak, bunun sektöre büyük fayda ve kişilerin internet erişimi elde etmesine kolaylık sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.

Yılmaz, verginin düşmesiyle beraber 3 adımda gerçekleştirecekleri hareketlerinden birinin, ”TTNET Wi Fi”, ”TTNET Müzik” ve ”TTNET Güvenlik”i içeren katma değerli servisler olduğunu kaydederek, Wi Fi’da mart ayında 4 bin, yıl sonunda 6 bin noktaya çıkmayı planladıklarını belirtti.  

Katma değerli servislerini yaygınlaştırmak istediklerini ve 3 katma değerli servisin abonelerine, 1 Eylül 2009 tarihine kadar deneme fırsatı verdiklerini dile getiren Yılmaz, ”ÖİV düşmeden önceki tarifeleri, bedelleri sabit tutmak kaydıyla, eğer abonelerimiz bunu kabul ederse 3 servisimizi deneyecekler, 1 Eylül’den sonra da birini seçecekler. Mecburi değil, bu tamamıyla abonelerimize verilen ilave bir imkan” şeklinde konuştu.

Yılmaz, bu ayki faturalardan başlayarak yüzde 10′luk ÖİV düşüşünü abonelerine yansıttıklarını bildirdi.

Both comments and pings are currently closed.


Comments are closed.