Yazan: @Yazar
• Cuma, Nisan 24, 2009

teknoloji haberleri  Windows 7 RC tamamlandı!

Windows 7 nihai sürüm adayı tamamlandı.

Windows 7 RC’ye ramak kaldığı artık kesinleşti:

Windows 7′nin nihai sürüm adayının yapımı tamamlandı; en azından birçok internet sitesi “iyi bilgi edinmiş kaynaklardan” bu haberi duyduğunu iddia ediyor.

Haberlere göre RC, 7100 derleme numarasına sahip olacak ve beta-sürüm (Build 7000) ile karşılaştırıldığında birçok değişiklik getirecek. Nihai sürüm adayının tam derleme uzantısı ise 7100.0.winmain_win7rc.090421-1700; yani 21 Nisan 2009, saat 17:00′de yapımı tamamlanmış. Böylece Microsoft tam anlamıyla yol haritasına uymuş oluyor zira Windows 7 RC Nisanın 4. haftasında tamamlanmış olacaktı.

Orijinal olarak Vista-halefi mayısın başında Microsoft ortaklarına gönderilecekti fakat Fransız sitesi Pinnula.fr’ye göre Windows 7 RC Build 7100 çoktan ilk OEM-ortaklarına gönderildi.

Dolayısıyla Windows 7 RC’nin çıkış tarihi heyecan verici bir pozisyonda asılı kalıyor. Burada her şeyden önce doğru zamanda hazırlıklı olmak gerekiyor. Microsoft bu sebeple hem son kullanıcılara hem de BT-uzmanlarına hitap eden altı video yayımladı ve Windows 7′nin özelliklerini detaylı bir şekilde açıkladı. Videoları seyretmek için Silverlight eklentisini kurmanız gerekiyor.

Both comments and pings are currently closed.


Comments are closed.